Mám přezdívku po boxeru Kličkovi, směje se sešívaný motokrosař Podmol

Skoro dva měsíce po operaci klíční kosti musel freestyle motokrosař Libor Podmol opět k doktorovi, který ho zbavil železa v poraněném místě a také vnitřních stehů. „Ruka totiž neustále bolela. Jsem rád, že už mám vše z těla pryč,“ tvrdil Podmol, který koncem měsíce odcestuje do Paraguaye na start slavné Dakarské rallye. Účastní se jí v asistenčním voze týmu BARTH Racing.

Podzim byl pro Libora Podmola hodně náročný. Po zlomenině klíční kosti, kterou si přivodil v lotyšské Rize, následovala pětitýdenní rychloléčba. Cílem bylo stihnout tradiční akci FMX Gladiator Games v Praze. Tu nakonec Podmol i se zraněním odskákal, bolest však neodezněla.

„Měl jsem nějakou alergickou reakci na vnitřní stehy a rána mi začala hnisat a natékat. A tak jsem musel před týdnem opět na operaci, při které mi lékaři vyndali železo z ramena. Stejně muselo ven a já se bez něj budu cítit lépe,“ tvrdil Podmol, který má na rameni několik stehů. „Jsem trochu sešívaný, ale brzy půjdou stehy ven a zbydou mi jen souměrné jizvy. Od kamarádů jsem také dostal přezdívku po slavném boxerovi Vitaliji Kličkovi,“ smál se freestyle motokrosař.

V nemocnici ve Vrchlabí byl Podmol nakonec o dva dny déle. Zánět byl větší, než lékaři očekávali. „Do otevřené rány mi strčili takovou trubičku připojenou ke kompresorům. Všechno mi odsáli a vyčistili. Personál se o mě staral hezky, ale bylo divné ležet na posteli a nechat z těla cosi odtékat,“ popisoval Podmol.

Na letošního vítěze amerických X-Games čeká po novém roce Dakarské rallye. Do Paraguaye odcestuje prozatím jako doprovod, úkolem bude nasát atmosféru. To v ročníku 2018 už chce freestyle motokrosař odstartovat na závodním motocyklu.

Jak se na vše připravuje?

„Nejhlavnější bude správně složit stan, což mi zatím moc nejde,“ smál se Podmol. „Tak jsem si naštěstí koupil samorozkládací, snad to půjde lépe.“

„Nejhlavnější bude správně složit stan, což mi zatím moc nejde,“ smál se Podmol. „Tak jsem si naštěstí koupil samorozkládací, snad to půjde lépe.“

Na nadcházející ročník Dakarské rallye, která odstartuje 2. ledna, odcestuje Podmol s týmem BARTH Racing, který vysílá čtyři závodníky (dva na motocyklu a dva na čtyřkolce) – zkušeného Davida Pabišku, Rudolfa Lhotského, nováčka Zdeňka Tůmu a pětinásobného vítěze Josefa Macháčka. Podmol pojede v asistenčním voze Volkswagen Tiguan společně s reportérem rádia Impuls Vlastou Korcem.

„Před odletem na Dakar budu odpočívat a koukat na pohádky. Taky jsem moc rád, že se za poslední tři týdny vyprodalo všech 1500 kopií mého Deníku. Od nového roku začnu psát další,“ vyhlásil Podmol, který se po návratu z Dakaru objeví na exhibici v německém Dortmundu.